BTC / USD
38,342.92
4.81%
(-1937.43)
ETH / USD
2,478.71
5.36%
(-140.48)
XRP / USD
0.72
6.31%
(-0.05)
LTC / USD
138.49
4.71%
(-6.84)
EOS / USD
3.94
5.02%
(-0.21)
BCH / USD
528.87
4.44%
(-24.57)
ADA / USD
1.28
5.26%
(-0.07)
XLM / USD
0.27
5.68%
(-0.02)
NEO / USD
42.00
5.74%
(-2.56)
XEM / USD
0.16
4.92%
(-0.01)
DASH / USD
155.05
5.28%
(-8.64)
USDT / USD
1.00
0%
(0)
BNB / USD
321.35
4.58%
(-15.42)
QTUM / USD
7.57
0.93%
(-0.07)
XVG / USD
0.02
5.75%
(-0)
ONT / USD
0.79
3.75%
(-0.03)
ZEC / USD
110.69
7.54%
(-9.03)
STEEM / USD
0.47

آموزش استخراج بیت کوین و معرفی بهترین دستگاه های ماینینگ

آموزش کامل استخراج بیت کوین بوسیله ماینر و معرفی بهترین و قوی ترین ماینرهای موجود

نوپا بودن صنعت ماینیگ یا همان استخراج بیت کوین سر و صدای زیادی به پا کرده و این روزها تقریبا هر کسی به فکر استخراج بیت کوین است. پس با ما در آموزش کامل استخراج بیت کوین همراه شوید.

ممکن است اولین سوالی که برای افراد تازه کار و یا کنجکاو پیش می آید این باشد که با استخراج بیت کوین دقیقا چه اتفاقی صورت می گیرد که سود به همراه دارد. اگر این سئوال شما هم هست پس بهتر است که در ابتدا با بیت کوین به خوبی آشنا شوید و آن را خوب بشناسید.

 

اما بطور خلاصه و ساده، بیت کوین یک ارز است که یک شبکه غیر متمرکز دارد و به هیچ شخص یا مقام یا کشور خاصی وابسته نیست. عبارت غیر متمرکز هم در اینجا یعنی اینکه شبکه بیت کوین تحت مالکیت هیچ شخصی نیست و کسی نمی تواند آن را کنترل کند. شما یا هر شخص دیگری در هر جایی از دنیا باشد قادر است به شبکه بیت کوین متصل شود و از آن استفاده کند.

به زبان ساده تر بیت کوین را کاربران آن کنترل می کنند نه اشخاص و شرکت های خاص

تا اینجا متوجه شدیم که بیت کوین تحت کنترل هیچ کسی نیست ولی یک سوال اینجا پیش می آید که وقتی کسی برای شما بیت کوین میفرستد این انتقال چگونه انجام می گیرد. تراکنش های بیت کوین چطور تایید می شوند و امنیت آنها چگونه انجام می پذیرد. چه کسی این کار را انجام می دهد. حدس شما درست است. افراد داوطلب که ماینر یا استخراج کننده نام دارند.

واضح است که استخراج کننده ها برای سرگرمی این کار را نمی کنند بلکه شبکه بیت کوین برای این کار و حفظ امنیت شبکه و تراکنشها به آنها پاداش می دهد.

کار ماینر دقیقا چیست؟

ماینرها یا افرادی که دستگاه ماینر دارند با دستگاه های استخراج خود (سخت افزارها) کمک می کنند که تراکنش های شبکه بیت کوین انجام شود و امنیت شبکه بیت کوین حفظ شود. در عملیات ماینینگ، ماینر ها باید با ماینرهای دیگر بر سر حل معادلات ریاضی بسیار پیچیده رقابت کنند. به محض اینکه یکی از ماینرها جواب را پیدا کند بیت کوین تولید می شود و به عنوان پاداش حاصله به آن ماینر اختصاص داده می شود.

پس متوجه شدیم که برای حل معادلات ریاضی بسیار پیچیده  شبکه و همچنین تامین امنیت آن قدرت پردازش بالایی لازم است و شبکه بیت کوین این قدرت را از سخت افزارهای کامپیوتری یا همان ماینرها می گیرد.

یکی از تفاوت های بارز بیت کوین با پول های رایج دیگر در این است که بر خلاف پول های دیگر که آنها را بانک ها صادر می کند همه افراد می توانند در صدور واحدهای بیت کوین مشارکت داشته باشند.

برای استخراج بیت کوین به دستگاه های بسیار قدرتمند و همچنین برق نیاز است.

اکنون باید با یک معیار بسیار مهم آشنا شوید که سختی استخراج نام دارد و باعث می شود که تمام بیت کوین ها با هم استخراج نشوند و شبکه دارای ثبات باشد. در بلاکچین بیت کوین، بلاک ها در طی هر ده دقیقه یک بلاک ایجاد می شوند. اگر به فرض قدرت سخت افزارهای استخراج بیت کوین (ماینرها) طوری زیاد شود که قادر باشند معادلات را در کمتر از ده دقیقه حل کنند و بلاک را ایجاد کنند و بیت کوین پاداش بگیرند، سختی استخراج افزایش می یابد تا زمان به جواب رسیدن این ماینرها همان ده دقیقه طول بکشد. از طرفی هم اگر قدرت ماینرها کمتر شود به طوری که زمان تولید بلاک بیشتر از ده دقیقه به طول بیانجامد، سختی استخراج شبکه کاهش می یابد تا زمان تولید بلاک و پاداش ده دقیقه باشد.

مساله دیگر که حتما باید بدانید اینست که در هر چهار سال یک بار میزان بیت کوین های تولید شده طی رویدادی به نام هاوینگ مقدار بیت کوین های که پس از حل هر بلاک تولید و به ماینرها پاداش داده می شود نصف می شود. این باعث کمیاب تر شدن بیت کوین خواهد شد.

لازم است بدانیم تعداد کل بیت کوین های قابل استخراج از ابتدا تا انتها کلا ۲۱ میلیون بیت کوین خواهد بود و بعد از آن دیگر هیچ بیت کوینی استخراج نخواهد شد.

هم اکنون در هر ده دقیقه مقدار ۱۲.۵ بیت کوین استخراج می شود که پس از رویداد هاوینگ بعدی که اتفاقا بسیار هم نزدیک است و در روز ۱۸ می ۲۰۲۰ (اردیبهشت ماه ۹۹) اتفاق می افتد به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش خواهد یافت. تعداد بیت کوین های استفراج شده تا این لحظه ۱۸ میلیون بیت کوین است و پیش بینی می شود استخراج تمام بیت کوین ها تا سال ۲۱۴۰ به طول بیانجامد.

خوب تا اینجا تئوری های استخراج بیت کوین را گفتیم و سعی شد که با زبان ساده گفته شود که همه متوجه شوند. البته اگر با قسمتی از تئوری ها راحت نیستید جای نگرانی نیست چون برای استخراج بیت کوین لازم نیست همه مباحث را کامل بدانید.

تجهیزات لازم برای استخراج بیت کوین


برای شروع استخراج بیت کوین شما به تجهیزاتی نیاز دارید و میزان این تجهیزات به هدفی است که شما برای خودتان تعیین می کنید بستگی دارد. منظور از هدف میزان بزرگی فارم  یا مزرعه استخراج بیت کوین هست که قصد راه اندازی آن را دارید. اما برای راه اندازی هر فارم بیت کوین به حداقل تجهیزات زیر نیاز می باشد:

۱. دستگاه استخراج بیت کوین که نام دیگر آن ای سیک (ASIC) می باشد

۲- اینترنت با کیفیت مناسب

۳- برق و تجهیزات برقی مثل کابل و پریز و تابلو برق مناسب

۴- کیف پول بیت کوین

۵- تجهیزات مناسب تهویه هوا

 

دستگاه استخراج بیت کوین

 

اگر شما جزو اولین اشخاصی بودید که بیت کوین استخراج میکردند به راحتی می توانستید با کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ خود و با استفاده از قدرت CPU دستگاه خود تعداد قابل توجهی بیت کوین استخراج کنید اما با گذشت زمان و محبوبیت بیت کوین و روی کار آمدن ماینرهای بسیار قوی و شرکت های قدرتمند در زمینه استخراج بیت کوین، امروزه فقط با استفاده از ماینرهای بسیار قوی و با قدرت استخراج بالا میتوان بیت کوین استخراج کرد. برای آن دسته از دوستان که میخواهند با موبایل و لپ تاپ به استخراج بیت کوین بپردازند باید بگوییم که به هیچ عنوان به صرفه نیست و اتلاف وقت و انرژی است.

 

اینترنت با کیفیت مناسب

 

برای استخراج بیت کوین شما به اینترنت نیاز دارید. البته نیازی نیست که سرعت و حجم اینترنت شما بسیار بالا باشد. همین که قطعی نداشته باشد و مدام متصل باشد کفایت می کند. برای مثال شما می توانید از اینترنت ADSL استفاده کنید.

 

برق و تجهیزات برقی

 

بدون برق شما نمی توانید بیت کوین استخراج کنید. همین مساله باعث شده که این فاکتور مهمترین مساله در استخراج بیت کوین باشد زیرا میزان برق مصرفی دستگاه های استخراج بسیار بالاست. هم اکنون استفاده از برق خانگی برای استخراج بیت کوین ممنوع می باشد.

 

کیف پول بیت کوین

 

شما نیاز دارید که در آمد بیت کوینی حاصل از عملیات ماینینگ را در یک کیف پول بیت کوین ذخیره کنید. برای این کار نرم افزارهای متعدد کیف پول وجود دارد که با نصب آن بر روی کامپیوتر و موبایل و یا به صورت آنلاین می توانید درهمد خود را در آن ها دریافت نمایید.

 

تجهیزات مناسب تهویه هوا

 

بیشتر دستگاه های استخراج بیت کوین هم صر و صدای زیادی دارند و هم بیش از حد داغ می کنند. برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد آنها به تجهیزات خنک کننده و تهویه هوا نیاز است تا با این روش بتوان به کارایی و افزایش طول عمر آنها افزود.

 

انتخاب دستگاه استخراج بیت کوین مناسب

تصویر بالا تصویر یک دستگاه استخراج بیت کوین یا اصطلاحا ای سیک بیت کوین ماینر است. شرکت های مختلفی در دنیا به تولید این دستگاه های استخراج بیت کوین می پردازند و اگر مخواهیم مثال بزنیم می توانیم Bitmain, Avalon  وBitFury را نام ببریم. همیشه موقع تصمیم گیری در مورد خرید دستگاه استخراج، خریداران به چند نکته توجه ویژه ای دارند. برند, مدلقدرت پردازش و میزان مصرف برق دستگاه.

برند: همانطور که ذکر کردیم مثل Bitmain, Avalon  وBitFury

مدل: به طور مثال Bitmain Antminer S19 که S19 در اینجا مدل دستگاه است.

قدرت پردازش: یا اصطلاحا قدرت هش دستگاه که نمایش آن بر حسب تراهش بر ثانیه (TH/S) است. مثلا یکی از مدل های دستگاه Antminer S19 میزان ۱۱۰ تراهش بر ثانیه (۱۱۰TH/S) قدرت پردازش دارد.

میزان مصرف برق: میزان مصرف برق دستگاه که بر حسب وات نمایش میدهند مثلا ۱۸۰۰W

 

خرید دستگاه استخراج مناسب

 

اگر شما قصد دارید دستگاه استخراج بیت کوین بخرید و به ماینینگ بیت کوین بپردازید عوامل زیر را در انتخاب بهترین دستگاه مناسب شما در نظر بگیرید:

  • نو یا کهنه 

ابتدا باید تصمیم بگیرید که می خواهید دستگاه نو بخرید یا کهنه. این بستگی به شما دارد زیرا بسیاری از دستگاه های کارکرده هم می توانند تقریبا به خوبی دستگاه های نو بازدهی داشته باشند. اما دستگاه نو به هر حال بهتر است زیرا طول عمر بیشتری دارد.

  • قدرت استخراج

هر چه مقدار تولید هش بر ثانیه دستگاه بیشتر باشد میزان بیت کوین تولیدی شما بیشتر خواهد بود.

  • مصرف برق

اگر بخواهید در صنعت استخراج بیت کوین به سوددهی برسید باید تا می توانید برق کمتری مصرف کنید. چرا که با پایین تر بودن برق مصرفی و بالا بردن میزان قدرت استخراج سوددهی بیشتری خواهید داشت.

  • قیمت

هر چه قیمت دستگاه بیشتر باشد مدت زمان بازگشت سرمایه شما بیشتر خواهد بود پس هنگاه خرید حتما این مورد را در نظر داشته باشید و همواره در حال محاسبه باشید.


این که میگوییم همواره در حال محاسبه باشید منظور اینست که صرفا به خاطر اینکه قدرت دستگاه بالا است یا قیمت دستگاه پایین است و یا مصرف برق پایینی دارد انتخاب نکنید. شما میبایست بهینه ترین دستگاه را انتخاب کنید و دستگاه بهینه دستگاهی است که در مقایسه با دستگاه های دیگر قدرت بیشتر, مصرف برق کمتر و قیمت مناسب تری داشته باشد. گذشته از این فاکتورها بدلیل اینکه در کل شما میخواهید پول قابل توجهی را روی ماینینگ بیت کوین سرمایه گذاری کنید همیشه ماینرهای خود را از برندهای معتبر تهیه نمایید.


بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین

 

معروف ترین و معتبر ترین برندهای تولیدکننده دستگاه استخراج عبارتند از:

 • بیت مین (Bitmain) که نام دستگاه های تولیدی آن انت ماینر Antminer است
 • کنان (Cannan) که نام دستگاه های تولیدی آن آوالون (Avalon) است
 • مایکرو بی تی (MicroBT) که نام دستگاه های تولیدی آن واتس ماینر (Whatsminer) است
 • اینوسیلیکون (Innosilicon) که نام دستگاه های تولیدی آن ترمیناتور (Terminator) است
 • ای بنگ (Ebang) که نام دستگاه های تولیدی آن ای بیت (Ebit) است

در زیر لیستی از محبوب ترین دستگاه های ماینر موجود را قرار داده ایم:

مدل دستگاهبرندقدرت پردازشمیزان مصرف برق
Antminer S19 ProBitmain۱۱۰ تراهش بر ثانیه۳۲۵۰ وات
Antminer S19Bitmain۹۵ تراهش بر ثانیه۳۲۵۰ وات
Whatsminer M30SMicroBT۸۶ تراهش بر ثانیه۳۲۶۸ وات
Antminer S17+Bitmain۷۳ تراهش بر ثانیه۲۹۲۰ وات
Antminer S17 ProBitmain۵۳ تراهش بر ثانیه۲۰۹۴ وات
Whatsminer M31SMicroBT۷۰ تراهش بر ثانیه۳۲۲۰ وات
Whatsminer M20SMicroBT۶۸ تراهش بر ثانیه۳۳۶۰ وات
Whatsminer M21SMicroBT۵۶ تراهش بر ثانیه۳۳۶۰ وات
Ebit E12+Ebang۵۰ تراهش بر ثانیه۲۵۰۰ وات
AvalonMiner 1066Canaan۵۰ تراهش بر ثانیه۳۲۵۰ وات

آیا امکان استخراج کریپتو کارنسی های دیگر با دستگاه استخراج بیت کوین هست؟

هر دستگاه استخراج برای یک الگوریتم خاص طراحی شده است. برای مثال الگوریتم رمزنگاری بیت کوین SHA-256 است. پس شما میتوانید با دستگاه هایی که الگوریتم استخراج آنها SHA-256 است به استخراج بیت کوین بپردازید. اگر بخواهیم چند ارز دیجیتالی که همین الگوریتم را دارند را نام ببریم میتوانیم بیت کوین کش و بیت کوین اس وی و دیجی بایت را نام ببریم.

 

نحوه محاسبه سود استخراج بیت کوین

 

اگر نی خواهید سریع متوجه شوید که سود استخراج بیت یکون و ارزهای دیجیتال دیگر چقدر است می توانید با دانستن قدرت دستگاه, میزان مصرف برق و تعرفه محاسبه قیمت برق منطقه ای که می خواهید در آنجا فعالیت خود را شروع کنید به سایت های زیر مراجعه کرده و جواب خود را بگیرید.

 

سایت اول                                        سایت دوم

 

برای اینکه بهتر متوجه شوید به محاسبه سودآوری استخراج بیت کوین از طریق سایت اول می پردازیم. در قسمت Hash rate قدرست استخراج دستگاه خود را بر حسب گیگا هش بر ثانیه وارد نمایید. برای مثال اگر ۵۰ ترا هش بر ثانیه است تایپ می کنید ۵۰۰۰۰ و در قسمت Power میزان برق مصرفی دستگاه خود را وارد کنید مثلا ۲۸۰۰ وات. حال در قسمت Cost میزان تعرفه برق خود را بر حسب دلار وارد نمایید. در قسمت Fees هم می توانید کارمزد استخر استخراجی که در آن می خواهید به ماینینگ بپردازید وارد کنید. مثلا ۱٪ و در انتها بر روی دکمه Calculate کلیک کنید. شما می توانید یک محاسبه کامل را ببینید و متوجه شوید در هر ساعت روز هفته ماه و سال چه مقدار سود کسب می کنید.

البته پس از خرید دستگاه استخراج بیت کوین و شروع ماینینگ بدیهی است اولین فکری که به ذهن می رسد زمان بازگشت سرمایه است یعنی اینکه چه مقدار زمان لازم است دستگاه کار کند تا مبلغی که برای خرید آن هزینه شده است باز گردد و تنها پس از آن است که می توان درآمد حاصل از دستگاه را سود به حساب آورد. حال سودآوری دستگاه به عوامل متععدی بستگی دارد که برای شما توضیح می دهیم:

 

قیمت بیت کوین

 

یکی از عوامل تعیین کننده سودآوری استخراج بیت کوین قیمت لحظه ای بیت کوین می باشد. زیرا اگر قیمت بیش از اندازه پایین باشد شما ممکن است حتی قادر نباشید هزینه برق دستگاه را بپردازید. برای مثال زمانی که قیمت بیتکوین برای مدت طولانی روی مرز ۶۰۰۰ دلار حرکت می کرد و بعد به حدود ۳۰۰۰ دلار سقوط کرد بسیاری از ماینرها استخراج را متوقف کردند و دستگاه های خود را خاموش کردند چون ماینینگ عملا دیگر سودی نداشت.

 

سختی استخراج

 

همانطور که پیش تر آوردیم برای آنکه بلاک های بیت کوین دقیقا در هر ده دقیقه یکبار تشکیل شوند عاملی به نام سختی استخراج در شبکه بیت کوین تعریف شده که از تشکیل زود تر از موعد بلاک ها جلوگیری کند. توضیح دقیق تر اینست که برای جلوگیری از اینکه ماینرها با قدرت سخت افزاری و محاسبه ای بالای خود نتوانند بلاک ها را سریع تر از موعد تشکیل دهند، عاملی به نام سختی استخراج وجود دارد که با بالا رفتن قدرت ماینرهای در حال کار سختی استخراج هم بالا می رود. به همین دلیل است که زمانی که قیمت بیت کوین پایین است و سختی استخراج بالا، دیگر ماینینگ به صرفه نیست. از طرفی هر چقدر سختی استخراج بالاتر می رود شما به دستگاه های قدرتمندتری برای حفظ همان میزان سود آوری نیاز خواهید داشت.

 

مصرف برق دستگاه و تعرفه برق

 

پر واضح است که میزان برق مصرفی دستگاه استخراج و همچنین تعرفه محاسبه برق تاثیری پررنک و مستقیم روی میزان سودآوری ماینینگ خواهد داشت. پس قبل از شروع عملیات ماینینگ و حتی خرید دستگاه محاسبه نسبتا دقیقی در مورد مصرف برق و هزینه های آن انجام دهید زیرا اگر قیمت برق بالا باشد در هر صورت سودآوری ماینینگ را کم می کند چه بسا که این با سختی استخراج بالا و قیمت پایین بیت کوین هم همراه شود. پس به دقت این فاکتور را موشکافی کنید.

 

بعد از خرید دستگاه استخراج باید چکار کنیم

 

با فرض اینکه شما تا اینجا دستگاه را خریداری کرده اید و کیف پول بیت کوین مناسبی هم برای خود انتخاب کرده اید مرحله بعد انتخاب یک استخر استخراج است. در کل چه برای بیت کوین و یا هر ارز دیگری باید قدرت استخراج خود را در یک استخر استخراج بکار بگیرید. در حقیقت استخر استخراج جایی مجازی است که ماینرها از هر نقطه ای در کره زمین توسط اینترنت به آن متصل می شوند و هر ماینر قدرتی که دارد را به استخر استخراج می دهد تا تمام ماینرها با هم بلاک ها را یکی پس از دیگری استخراج کنند و تشکیل دهند. و در نهایت پس از استخراج هر بلاک، هر ماینر با توجه به قدرت پردازشی که در اختیار استخر قرار داده پاداش می گیرد. در این روش و زمانی که ماینرها قدرت پردازشی خود را در اختیار استخر قرار می دهند، مثل این است که استخر استخراج تبدیل به یک ابر ماینر شود و با ابر ماینرهای دیگر که استخرهای استخراج دیگر هستند در حل معادلات پیچیده بلاک ها به رقابت بپردازد.

رقابت بین این ابر ماینرها یا استخرهای استخراج اینگونه است که هر ابر ماینر که یک بلاک را حل میکند پاداشی به آن تعلق می گیرد و این پاداش بین تمام ماینرهایی که توان پردازش خود را در اختیار این استخر استخراج یا ابرماینر قرار داده اند تقسیم می شود بطوری که هر ماینر طبق قدرت هش خود از پاداش سهم می برد.

همانطور که قبلا گفتیم اگر تنها یک یا چند ماینر دارید، یعنی تعداد دستگاه هایتان کم است اصلا دنبال استخراج به صورت مستقل نباشید زیرا فقط مزرعه های بزرگ بیت کوین با تعداد دستگاه های بسیار بسیار زیاد دنبال استخراج مستقل هستند و امکان انجام این کار و موفق شدن با ماینرهای کم عملا بی فایده است. در تصویر زیر می توانید تعدادی از بزرگ ترین و مشهورترین استخرهای استخراج و سهم توان پردازش هر کدام از آنها را در شبکه بیت کوین مشاهده نمایید:

 

قدرت هش بزرگ ترین استخرهای استخراج بیت کوین تا ابتدای ماه آپریل ۲۰۲۰

البته این رتبه بندی گاها تغییر می کند و چارت کمی عوض می شود. حال شما باید یکی از این استخرهای استخراج را انتخاب کرده و پس از مطالعه وبسایت مربوط به آن استخر و ساخت حساب کاربری در آن، فایل راهنما یا صفحه راهنمای ماینرها را مطالعه نمایید و سپس تنظیمات مربوط به آن استخر استخراج را بگیرید و ماینر خود را به استخر متصل کنید. در بعضی از این استخرها، ماینر شما را به عنوان Worker میشناسند یعنی اگر اسم دیگری برای ماینر خود انتخاب نکنید بصورت پیش فرض به آن نام worker به همراه یک عدد مثلا Worker1 اختصاص داده می شود.

 

نحوه راه اندازی ماینر و متصل کردن به استخر استخراج امروزه خیلی ساده تر از گذشته شده و معمولا به آسانی انجام می شود دلیل این امر هم رقابت زیاد سازندگان برای هر چه آسان و سریع تر کردن این امر برای خریدار می باشد.

 

استخراج ابری بیت کوین

 

استخراج ابری یا کلود ماینینگ یعنی شرکت ها یی وجود دارند که از قبل دستگاه ها و تجهیزات استخراج و برق و غیره را فراهم کرده اند و قدرت استخراج خود را به شما می فروشند و خودشان کلیه عملیات مربوط به نگهداری و تامین تهویه و استخراج را برای شما انجام می دهند.

به عبارت دیگر شما قدرت پردازش آن ها را خریدری می کنید و به عملیات ماینینگ می پردازید، حال آنکه نه تجهیزات استخراج را با قیمت های گران خریداری کرده اید و نه مسائل و مشکلات تهویه و نگهداری و برق دستگاه ها را مجبور هستید فراهم کنید. یعنی بعد از اجاره قدرت پردازش برای مشاهده سود خود فقط کافیست وارد حساب کاربری خود شوید.

معایب

 • ریسک بالای کلاهبرداری
 • مشخص نبودن جزئیات دقیق عملیات ماینینگ
 • سود کمتر نسبت به اینکه خودتان ماینینگ را انجام دهید
 • عدم نظارت و کنترل

مزایا

 • به دستگاه و تجهیزات ماینینگ نیاز ندارید
 • دقدقه مکان مناسب برای استخراج ندارید
 • هزینه برق ندارید

 

 

در خصوص استخراج ابری باید بسیار مواظب بود زیرا به دلیل اینکه قرار نیست شما دستگاهی را از نزدیک ببینید هر کسی می تواند ادعا کند که شرکت استخراج ابری دارد و پول شما را بگیرید و باز نگرداند و سرویسی هم ارائه ندهد. البته هستند وبسایت ها یا شرکت هایی که استخراج ابری را بخوبی انجام می دهند و مشتریان بسیاری هم دارند ولی بسیاری از آنها نه تنها استخراجی انجام نمی دهند بلکه یا پانزی هستند و پول های جدید را به قدیمی تر ها می دهند و یا اصلا استخراجی انجام نمی دهند و با طرفندهای برنامه نویسی کاری می کنند که طوری به نظر بیاید که انگار شما در حال ماینینگ هستید.

به زودی با مقاله ای جدید در مورد استخراج ابری این نوع از استخراج را به صورت کامل برای شما توضیح می دهیم.

 

استخراج بیت کوین در ایران از نظر قانون

طبق آخرین اخبار استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در ایران قانونی است ولی باید برای این امر از وزارت صنعت و معدن و تجارت مجوزهای لازم کسب شود. بدیهی است استخراج بدون مجوز در ایران غیر قانونی است و منع شده است.

اگر سئوال شما اینست که آیا واردات دستگاه استخراج به کشور قانونی است یا خیر باید بگوییم که واردات ماینر پس از مدت زمان زیادی قانونی اعلام شد ولی در این حیطه هم مانند استخراج باید مجوزهای قانونی لازم کسب شود. اگر مجوزهای مربوطه کسب نشود فعالیت غیر قانونی محسوب شده و وزارت نیرو می تواند وارد عمل شده و از ارائه برق به فرد یا شرکت یا فعالیت مربوطه خودداری کند. بنابراین واردات و استخراج غیر قانونی می تواند پیامدهای ضبط دستگاه و حتی جریمه های سنگین تر به همراه داشته باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.