BTC / USD
3,630.28
0.31%
(+11.19)
ETH / USD
124.29
0.8%
(+0.99)
XRP / USD
0.30
0.16%
(-0)
LTC / USD
43.83
0.46%
(+0.2)
EOS / USD
2.88
0.7%
(+0.02)
BCH / USD
121.80
0.25%
(-0.3)
ADA / USD
0.04
0.17%
(0)
XLM / USD
0.08
1.4%
(-0)
NEO / USD
8.52
1.79%
(+0.15)
XEM / USD
0.04
0.31%
(-0)
DASH / USD
80.22
0.04%
(+0.03)
USDT / USD
0.99
0.07%
(-0)
BNB / USD
10.32
5.23%
(-0.57)
QTUM / USD
1.92
0%
(0)
XVG / USD
0.01
0.3%
(0)
ONT / USD
0.65
0%
(0)
ZEC / USD
51.23
0.41%
(-0.21)
STEEM / USD
0.32

نهاد ها همچنان به خرید ادامه می دهند. ۱٪ از کل بیت کوین های موجود تحت کنترل Grayscale

سرمایه گذاران Grayscale، و وال های اتریوم، همچنان در حال خرید بیت کوین هستند، در حالی که قیمت در کف سالانه خود قرار دارد. در روزهایی که قیمت بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری روزهای سخت و پر هرج و مرجی را پشت سر می گذارد، بعضی از سرمایه گذاران که در حال حس کردن ترس و دلهره با پوست و استخوانشان  هستند، گمان می کنند که سرمایه گذاران سازمانی چیزی از بازار ارزهای رمزنگاری نمی دانند. کمپانی Grayscal، به شدت در حال خرید بیت کوین هایی است که دیگران سرآسیمه در بازار به فروش می رسانند. شاید این نشانه ای از این باشد که این نهاد ها کف بازار را قریب الوقوع می دانند.

 

ارزش بیت کوین های کمپانی «Grayscale» هم اکنون به ۸۲۶ میلیون دلار می رسد

 

طبق گزارش موسسه تحقیقاتی دیار «Diar»، گری اسکیل، که به ادعای خودش یک موسسه سرمایه گذاری قابل اطمینان در حیطه ارزهای دیجیتال می باشد، مشغول جمع آوری هزاران بیت کوین در نهاد سرمایه گذاری خودش بوده است.

از ابتدای سال ۲۰۱۸،«Grayscale» گروه ارز دیجیتال که بری سیلبرت مالک آن است، تعداد بیت کوین های خود را از ۳۰,۶۰۰ به ۲۰۳,۰۰۰ بیت کوین رسانده است، که این ۱٪ از تمام بیت کوین های در گردش می باشد.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، کیف پول هایی که مربوط به کمپانی گری اسکیل، نهادی که به سرمایه گذاران کوچک و بزرگ در آمریکا امکان سرمایه گذاری روی بیت کوین در بازار «OTC» (معامله مستقیم) می شود، ماه به ماه رشد کرده اند.

دیار Diar، درباره این موضوع نوشت:

دارایی هایی بیت کوینی این کمپانی همچنان در حال افزایش است، چنانچه حتی در ماه دسامبر هم این نوع دارایی ها نسبت به ماه پیش از آن افزایش داشته است.

گرچه مشتریان گری اسکیل «GBTC» را سرمایه گذاران خرد هم تشکیل می دهند، ولی افزایش دائمی دارایی های بیت کوینی این شرکت نشان از ورود جریان سرمایه به این بازار از سوی گروه های مورد اعتماد است. که احتمالا نشانه ای مثبت برای بازار است.

بازیگران بزرگ نهادی همچنان چپاول می کنند

«Grayscale»، تنها شرکتی نیست که علاقه اش نسبت به ارزهای رمزنگاری شدیدا افزایش یافته، مایکل مورو رئیس شرکت جنسیس تریدینگ که مقر اصلی آن در نیویورک قرار دارد در مصاحبه ای با «CNBC» گفت، که سرویس وام دهی مؤسسه او به طرز باور نکردنی مورد پذیرش قرار گرفته است. این پذیرش قوی ظاهرا از طرف معامله گران سازمانی بوده که خصوصا در ۶ ماه اخیر تقاضاهای بسیاری برای دریافت وام از طریق ارزهای دیجیتال مختلف داشته اند. طبق گفته های این کمپانی این وام ها کلا به ۵۵۳ میلیون دلار می رسند که رقمی بسیار باور نکردنی است.

مورو اضافه کرد که تعداد زیادی از بدهکاران سازمانی این کمپانی، وام های گرفته شده را تمام و کمال پرداخت کرده اند و حدود ۱۳۰ میلیون دلار هم وام فعال وجود دارد آن هم فقط در طول هفت ماه از شروع این کسب و کار. این نشان می دهد که بازار نزولی ارزهای رمزنگاری باعث سلب علاقه این موسسات بزرگ نشده و بر عکس آن ها علاقه مند تر شده اند.

علاقه مستمر موسسات بزرگ به بازار ارزهای رمزنگاری دیگر بطور واضح مشخص است. از جمله این موسسات نزدک است که گزارش شده می خواهد با همکاری VanEck در زمینه قرارداد های آتی بیت کوین و کریپتو ۲ (crypto 2.0) با بازار هدف سرمایه گذاران کوچک و نهادی فعالیت کند. و یا فیدلیتی با ۱۳۰۰۰ مشتری سازمانی است که حتی گفته می شود که می خواهد ارز دیجیتال خود را راه اندازی کند و در زمینه صرافی فعالیت کند.

حتی بدون سرمایه گذاری نهاد ها ارز رمزنگاری همچنان ارزشمند است

اما حتی اگر سرمایه گذاران بزرگ سازمانی هم به سمت بازار ارزهای رمزنگاری نگاه نکنند (البته گمان نمی رود که این طور باشد)، بازار بیت کوین و برادرانش آلتکوینها باز هم جای رشد بسیاری دارد. همانطور که بابی لی، در رویداد بلاک شو آسیا ۲۰۱۸ گفت «بیت کوین خم شده اما نشکسته». مدافع طولانی مدت ارزهای رمزنگاری، که مشهور به پیش بینی های غیر منطقی است افزود ارزش تراکنشهای بیت کوین ۱.۳ تریلیون دلار است که ۲.۵ برابر پی پال است و این اثبات قدرت مندی این نوآوری است.

او اضافه کرد، که همچنان سودآوری رشک برانگیزی در صنعت رمزنگاری وجود دارد. پلتفرم بیت مکس به تنهایی ۱.۲ میلیارد دلار در سال مالی ۲۰۱۸ درآمد داشته است که بیشتر از صاحبین بازار سهام هنگ کنگ و نزدک است. این عامل سود آوری به تنهایی ممکن است سرمایه گذاران بسیاری را به بازار ارزهای رمزنگاری و پروژه های مشابه بکشاند.

جکسون پالمر سازنده دوج کوین، به تمایلی که ارزهای رمزنگاری دارند اشاره کرد، که این ارزها همواره می خواهند ارزش ذاتی خود را حفظ کنند. حتی بدون پشتیبانی وال استریت. او همچنین ادامه داد که شبکه لایتنینگ و فریمورک پلاسما به بازگشت ارزهای رمزنگاری و تبیدن قلب انقلاب تمرکز زدایی کمک خواهند کرد.

منبع newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.