BTC / USD
31,785.48
7.57%
(+2237.51)
ETH / USD
1,340.47
9.44%
(+115.58)
XRP / USD
0.26
6.17%
(+0.02)
LTC / USD
130.18
7.83%
(+9.45)
EOS / USD
2.68
8.23%
(+0.2)
BCH / USD
393.41
4.44%
(+16.71)
ADA / USD
0.34
12.11%
(+0.04)
XLM / USD
0.26
10.99%
(+0.03)
NEO / USD
22.62
10.23%
(+2.1)
XEM / USD
0.23
3.89%
(+0.01)
DASH / USD
102.61
8.48%
(+8.02)
USDT / USD
1.00
0.1%
(0)
BNB / USD
42.23
6.06%
(+2.41)
QTUM / USD
3.30
8.12%
(+0.25)
XVG / USD
0.01
21.52%
(0)
ONT / USD
0.56
7.48%
(+0.04)
ZEC / USD
83.06
6.38%
(+4.98)
STEEM / USD
0.18

بررسی و آموزش کامل کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس

مقدمه

لجر نانو اس، یکی از برجسته ترین کیف پولهای سخت افزاری بیت کوین و سایر ارز های رمزنگاری در بازار است. قبل از این که بررسی را شروع کنیم، اجازه دهید کیف پولهای سخت افزاری را مرور کنیم. از آنجایی که رمز ارزها در این روش به صورت آفلاین نگهداری می شوند، از این روش نگهداری بیت کوین و آلتکوین ها به عنوان روشی امن برای ذخیره کریپتوکارنسی ها یاد می شود. کیف پولهای سخت افزاری یک زیرساخت محافظت شده فراهم می کنند، تا حتی قابل استفاده در یک کامپیوتر آلوده باشند.

کیف پولهای سخت افزاری، دقیقا برای این خدف به وجود آمده اند زیرا کلیدهای خصوصی به جای این که در یک نرم افزار ذخیره شود روی یک دستگاه فیزیکی نگهداری می شوند. همچنین امروزه کیف پولهای سخت افزاری به یک صفحه مجهز شده اند که در هنگام ارسال یگ تراکنش یک لایه اضافی امنیتی ارائه می دهد. در ادامه در همین نوشته به دیگر مزایای این صفحه بیشتر می پردازیم.

در نگاه نخست، لجر نانو اس، شبیه یک فلش درایو می ماند. با این تفاوت که برای متصل شدن به کامپیوتر به یک کابل یو اس بی نیاز دارد.

کمپانی لجر

فعالیت کمپانی لجر در زمینه تهیه و توسعه محصولات و اپلیکیشن هایی در جهت حفاظت از ارزهای رمزنگاری و بلاکچین است. دفاتر این شرکت هم اکنون در شهرهای پاریس، ویرزون و سان فرانسیسکو قرار دارند و شرکت در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده است. از آن زمان، اسم لجر در امنیت ارزهای رمزنگاری در بازار بسیار مشهور شده و در حال حاضر به یکی از بهترین تولید کنندگان کیف پول در دنیا تبدیل شده است. در حالیکه، آنها سیستم عامل سفارشی موسوم به بولوس را برای این منظور تولید کرده اند، لجر دو نوع کیف پول متفاوت را ایجاد کرده و در حال توسعه آنها می باشد. لجر نانو اس و لجر بلو مجهز به بولوتوث. در حال حاضر آنها در ۱۶۵ کشور دنیا مشتری دارند و بیشتر از ۱ میلیون نسخه کیف پول لجر به فروش رسانده اند.

محتویات جعبه

 • دستگاه لجر نانو اس
 • کابل میکرو یو اس بی
 • زنجیر کلید و حلقه کلید
 • آویز گردنی
 • برگه بازیابی
 • کارت دستورالعمل

 

خصوصیات ظاهری دستگاه

لجر نانو اس، با یک پوشش فلزی ارائه می شود که توانایی مقاومت در مقابل ضربات جزئی را دارد. طراحی دستگاه فشرده و به اندازه ای کوچک است که به راحتی می توان آن را داخل جیب حمل کرد.

این دستگاه، برای کنترل تراکنش ها دو دکمه و یک صفحه نمایش کوچک دارد. دکمه ها معمولا برای وارد کردن پین و تایید تراکنش ها به کار می روند. برای تایید تراکنش ها هر دو دکمه باید همزمان فشرده شوند، که این خودش یک لایه امنیتی دیگر محسوب می شود، زیرا بندرت پیش می آید که نیاز به فشردن هر دو دکمه با هم باشد، حتی اشتباها.

سازگاری لجر نانو اس

لجر نانو اس، با سیستم عامل ها و اپلیکیشن های زیر سازگار است:

سیستم عامل: ویندوز ۷-۱۰، مک ۱۰.۸+، لینوکس و سیستم عامل کروم
کیف پولهای نرم افزاری: مای سلیوم، الکتروم، مای اتر والت، کوپای، بیت گو، گرین بیتس، لجر والت بیت کوین، لجر والت ریپل و لجر والت اتریوم

چرا لجر نانو اس امن است؟

مهر اثبات دستکاری

در ابتدا، بسته بندی دستگاه به همراه یک مهر غیر قابل دستکاری به دست مشتریان می رسید، که این نشانه این بود که هیچ دخل و تصرفی در دستگاه به هنگام ارسال یا در طول مسیر انجام نشده است.

ولی حالا شرکت برای تایید بی عیبی دستگاه، از یک مکانیسم رمزنگاری استفاده می کند. در داخل جعبه دستگاه هم کارتی با این مضمون وجود دارد:

دکمه های فیزیکی

لجر نانو اس دو دکمه دارد که یکی از وظایف آنها تایید نهایی تراکنش هاست. بدین ترتیب حتی اگر یک هکر کنترل عبارت های کیف پول شما را بدست گرفته باشد قادر نخواهد بود که آن را هک کند چرا که به دستگاه شما دسترسی ندارد.

پین کد

به عنوان یکی از مراحل تنظیم و برپا سازی لجر نانو اس، از شما خواسته می شود که یک پین کد یا رمز ۴ رقمی به دستگاه بدهید. این کد خصوصا زمانی مهم می شود که شما دستگاه را گم کنید. اگر یک غریبه دستگاه شما را در اختیار داشته باشد، بدون داشتن این پین کد نخواهد توانست با آن کار کند یا تراکنشی انجام دهد. و اگر این پین کد ۳ بار پشت سر هم اشتباه وارد شود دستگاه تمام اطلاعات را از بین می برد.

نگهداری آفلاین و پشتیبان گیری

بسیار خوب، تا اینجا گفتیم که لجر نانو اس یک کیف پول سخت افزاری است و شما این را می دانید. با این حال لجر نانو اس با فراهم آوردن ۲۴ عبارت به شما کمک می کند که امکان پشتیبان گیری (بک آپ) داشته باشید. این عبارت ها به هنگام از بین رفتن دستگاه و یا برای بازنشانی و بازگرداندن اطلاعات (رمز ارزها) کاربرد خواهند داشت.

مطمئن شوید که این ۲۴ کلمه را به دقت و فقط روی کاغذ یادداشت می کنید. به هیچ عنوان این عبارات را روی کامپیوتر ذخیره نکنید، چرا که دستیابی به آنها توسط هر شخص دیگر مساویست با از دست رفتن تمام امنیت شما و مشخصا تمام دارایی دیجیتال شما.

ارزهای پشتیبانی شده

لجر نانو اس، بیشتر ارزهای معتبر مثل بیت کوین، ریپل، لایت کوین، اتریوم و… را پشتیبانی می کند. بهترین بخش این است که توکین های ERC20 را هم پشتیبانی می کند و لیستش در این زمینه روز به روز گسترش می یابد.

قیمت لجر نانو اس

لجر نانو اس، ارزان ترین در بین همتایان خودش نظیر ترزور و کیپ کی می باشد. طبق سایت مرجع این دستگاه را می توان با ۷۹ یورو (به جز مالیات) و ارسال رایگان سفارش داد.

کجا می توان لجر نانو اس را سفارش داد

بهترین روش خرید از سایت اصلی لجر می باشد و یا از سایت آمازون ( که هیچ کدام از این دو روش در حال حاضر برای هموطنان عزیزمان در ایران کاربرد ندارد چرا که هیچ کدام از این دو سایت سفارشات را به ایران ارسال نمی کنند). ولی در هر صورت به هیچ عنوان خرید از سایت ebay توصیه نمی شود زیرا مواردی از هک و خالی کردن ارزهای خریدار دستگاه مشاهده شده است.

چرا صفحه نمایش در کیف پولهای سخت افزاری مانند لجر نانو اس مهم است؟

صفحه نمایش در هر کیف پول سخت افزاری به این دلیل خیلی مهم است که باعث امنیت تراکنش ها می شود.

با این حال، صفحه نمایش یک عبارت ۲۴ کلمه ای می سازد که از آن برای پشتیبان گیری و قابلیت بازیابی استفاده می شود. ممکن است شما یک کیف پول موبایلی در خانه داشته باشید که فقط زمانی می توانید بگویید امن است که اولا فقط در دست خودتان باشد و دوما به اینترنت متصل نشود. و این به این دلیل است که در کیف پول های موبایلی عبارت بازیانی روی صفحه نمایش نشان داده می شود و موبایل ها مستعد هک شدن هستند.

اینجاست که کاربرد کیف پول های سخت افزاری بیش از پیش مشخص می شود، زیرا امنیت آنها در این است که به اینترنت متصل نیستند. آنها عبارت بازیابی را به صورت آفلاین می سازند و ذخیره می کنند و فقط به وسیله صفحه نمایش قابل دستیابی هستند.

صفحه نمایش لجر نانو اس، همچنین بوسیله نمایش مقدار پرداخت ها و آدرس مقصد به تایید تراکنش ها کمک می کند.

راه اندازی کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس

حالا به بهترین بخش می رسیم. نصب و پیکربندی لجر نانو اس

پیشنهاد ما اینست که قبل از این کار اپلیکیشن لجر لایو را از وبسایت رسمی در کامپیوتری که می خواهید در آینده به وسیله آن از لجر نانو اس استفاده کنید دانلود و نصب کرده و سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

 • کیف پول سخت افزاری را بوسیله کابل یو اس بی که در جعبه هست به کامپیوتر متصل کنید. شما در این مرحله می بینید که کیف پول روشن می شود و یک پیام خوش آمد گویی (Welcome) ظاهر می شود.

 • سپس به شما دو گزینه نمایش داده می شود: Configure as new device or Restore configuration از دکمه ها برای انتخاب گزینه مورد نظر استفاده کنید. چون برای اولین بار دارید دستگاه را پیکربندی می کنید گزینه “Configure as new device?” را انتخاب کنید. برای انتخاب هر دکمه را همزمان فشار دهید.

 • بعد هر دو دکمه را همزمان فشار دهید تا یک پین کد اضافه کنید. برای تغییر ارقام از دکمه های چپ و راست استفاده کنید. شما بر اساس ورژن سیستم عامل لجر نانو اس می توانید یک پین ۴ رقمی و یا ۸ رقمی انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که این کد را به خاطر سپرده اید، چرا که برای کار کردن با دستگاه و تایید تراکنش ها در آینده نیاز می باشد.

 • سپس از شما خواسته می شود که پین کد را تایید کنید. هر دو دکمه را با هم فشار دهید و پین کد را دوباره وارد کنید.

 • سپس کیف پول شروع به نمایش عبارت ها می کند. آنها را به همان ترتیبی که نمایش داده می شوند روی کارت بازیابی بنویسید. برای دیدن عبارت بعدی دکمه سمت راست را فشار دهید. همچنین شما می توانید یک کپی از برگه بازیابی تهیه کنید و در یک مکان امن نگهداری کنید. زمانی که شما هر ۲۴ عبارت را یادداشت کردید هر دو دکمه را با هم فشار دهید.

 • سپس دستگاه، همانند پین، از شما می خواهد که عبارات را تایید کنید. ولی این بار به جای تایپ از شما می خواهد که برای یک شماره تصادفی (قبلا گفتیم که عبارت ها را به ترتیبی که دستگاه نشان می دهد بنویسید) عبارت مربوط به آن شماره را انتخاب کنید.

تبریک می گوییم دستگاه لجر نانو اس شما با موفقیت پیکربندی شد. حالا برای تعامل با شبکه باید اپلیکیشن مربوطه را در کامپیوتر نصب کنیم.

نصب و پیکربندی اپلیکیشن لجر لایو روی کامپیوتر

برای نصب برنامه ها بر روی لجر نانو اس، شرکت لجر اپلیکیشنی کامل روی بستر کامپیوتر ساخته که می توانید از اینجا دانلود کنید. (اگر قبلا دانلود کرده اید می توانید به مرحله بعد بروید). نصب این برنامه کاملا شبیه برنامه های دیگر کامپیوتر است، پس بعد از اینکه ورژن مربوط به سیستم عامل خودتان را دانلود کردید آن را نصب کنید و بعد از نصب، لجر نانو اس را به کامپیوتر متصل نمایید.

 • سپس لجر لایو  را باز کنید. و پیام زیر را خواهید دید:
 • روی دکمه Get Started کلیک کنید و بعد شما چند گزینه پیش روی خود خواهید دید. از آنجایی که ما برای اولین بار آن را راه اندازی می کنیم گزینه “Initialize a new Ledger device” را انتخاب نمایید.

 • سپس دستگاه خود را انتخاب کنید. در این جا Ledger Nano S را انتخاب کنید.

 • در صفحات بعد از شما خواسته خواهد شد که پین کد و عبارت بازیابی خود را تنظیم کنید. البته ما قبلا تنظیم کرده ایم پس به مرحله بعد می رویم. روی Continue کلیک کنید.

 • سپس شما یک چک لیست امنیتی خواهید دید. Yes را انتخاب کنید تا سیستم از معتبر بودن دستگاه لجر شما اطمینان حاصل کند.

 • سپس شما می توانید یک رمز عبور برای نرم افزار تنظیم کنید که توصیه می شود این کار را انجام دهید.

 • صفحه بعد در مورد آنالیز ها و گزارش اشکال هست آن ها را بخوانید و روی Continue کلیک کنید.

 • حالا اپلیکیشن به خوبی کار خواهد کرد. روی “Open Ledger Live” کلیک کنید.

 • حالا شما به داشبورد لجر لایو هدایت می شوید. روی “Open Manager” کلیک کنید. شما در اینجا قادر خواهید بود اپلیکیشن های مربوط به ارزهای رمزنگاری مختلف را بر روی دستگاه لجر نانو اس نصب کنید.

 • در همین زمان شما یک صفحه پاپ آپ خواهید دید که از شما می خواهد سیستم عامل دستگاه را بروز رسانی کنید. بسیار مهم است که سیستم عامل دستگاه لجر شما به روز باشد پس طبق دستور العمل ساده آن سریعا آن را بروز رسانی کنید.

ارسال و دریافت وجه در لجر نانو اس

برای داد و ستد ارزهای دیجیتال در کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس اولین قدم نصب اپلیکیشن مرتبط با آن ارز روی لجر نانو اس و سپس ساختن حسابی مرتبط با آن ارز در اپلیکیشن لجر لایو روی کامپیوتر می باشد. پس بیایید پیش نیاز ها را کامل کنیم.

نصب اپلیکیشن ها بر روی لجر نانو اس

با داشتن لجر لایو روی کامپیوتر این امر بسیار ساده است. لجر لایو را باز نموده و گام به گام پیش بروید.

 • قبل از هر چیز مطمئن شوید که دستگاه لجر نانو اس شما هم به کامپیوتر متصل است.

 • در لجر لایو تب Manager را از از نوار کناری باز کنید.
 • سپس شما یک کاتالوگ از لیست ارزهای رمزنگاری که میتوانید روی کیف پول لجر خود نصب کنید مشاهده می کنید.

 • پس اپلیکیشن ارز مورد نظر خود را نصب کنید. ما در اینجا اپلیکیشن اتریوم را نصب می کنیم چون می خواهیم تراکنش اتریوم انجام دهیم.
 • روی دکمه Install در کنار ارز مورد نظر کلیک کرده و اجازه دهید عملیات نصب انجام شود. این پروسه چند لحظه طول خواهد کشید.

ساده است. اینطور نیست؟ اپلیکیشن اتریوم روی لجر نانو اس نصب شد.

اضافه کردن حساب و دارایی دیجیتال در لجر لایو

این گام بعدی بعد از نصب اپلیکیشن رمزنگاری روی دستگاه (کیف پول) لجر نانو اس برای ارسال و دریافت ارز رمزنگاری در لجر نانو اس است. پس بیایید برای ارز دیجیتالی که قصد ارسال یا دریافت آن را داریم یک حساب بسازیم.

 • دستگاه را به کامپیوتر متصل کرده و نرم افزار لجر لایو را اجرا و باز کنید.
 • بر روی “Add Account” یا آیکون + در نوار کناری لجر لایو کلیک کرده و یک صفحه نمایش داده می شود.
 • دارایی دیجیتال (ارز رمزنگاری) که می خواهید انتخاب نمایید. در اینجا ما اتریوم را انتخاب می کنیم.

 • در گام بعدی از شما خواسته می شود که اپلیکیشن ارز مورد نظر را در دستگاه خود نیز باز نمایید. open the specific app on your device

(مطمئن شوید که قبلا آن را نصب کرده اید)

 • پروسه همگام سازی ممکن است کمی به طول بیانجامد. هنگامی که کامل شد از شما خواسته می شود تا برای حساب اسمی بگذارید. این به خاطر این است که ممکن است بخواهید برای یک ارز رمزنگاری چندین حساب بسازید.

 • ممکن است از شما خواسته شود تایید کنید و سپس حساب اضافه شود.

حالا می توانید ارز مورد نظر را ارسال یا دریافت کنید.

دریافت اتریوم در لجر نانو اس

از آنجایی که ما حالا پیش نیازهای انجام یک تراکنش اتریوم یعنی اپلیکیشن اتریوم در کیف پول (دستگاه) و حساب اتریوم در لجر لایو را انجام داده ایم، بگذارید کار کمی پیچیده تری به عنوان کاربر مبتدی لجر انجام دهیم. در اینجا ما قصد داریم که مقداری اتریوم از کیف پول مای اتر والت MyEtherWallet به کیف پول لجر نانو اس خود انتقال دهیم. گام ها برای انتقال از سایر کیف پولها و صرافی ها به لجر نیز به همین شکل می باشد.

ما در اینجا از طریق کلیدهای خصوصی مقداری اتریوم از مای اتر والت (MEW) به لجر نانو اس انتقال می دهیم. اما به خاطر داشته باشید ما فقط به جهت آموزش اینجا این کار را انجام می دهیم و از این روش برای اهداف و تراکنش های شخصی استفاده نکنید. به این شکل انجام می دهیم:

 • در وبسایت مای اتر والت (MEW)، به قسمت “Send Ether & Tokens” بروید.
 • سپس شما گزینه های مختلفی خواهید دید.

همان طور که گفتیم ما می خواهیم از طریق Private Key اینکار را انجام دهیم. پس روی آن کلیک کرده و Private Key را وارد جعبه متن می کنیم تا قفل مای اتر والت (MyEtherWallet) ما باز شود. سپس به صفحه بعد هدایت می شویم که قادر خواهیم بود توکن های اتریوم را به آدرسی که می خواهیم بفرستیم.

 • حالا برای گرفتن آدرس اتریوم خودمان در لجر نانو اس باید دستگاه لجر را به کامپیوتر متصل کرده و اپلیکیشن لجر لایو را هم در کامپیوتر باز کنیم.
 • از تب Accounts در نوار کناری روی Ethereum account کلیک کنید.
 • سپس روی “Receive” کلیک کنید.

 • سرانجام از ما خواسته خواهد شد، که اپلیکیشن اتریوم موجود روی کیف پول لجر نانو اس را باز کنیم. پس در دستگاه روی اپلیکیشن اتریوم رفته و اپلیکیشن اتریوم را بوسیله فشردن هر دو دکمه با هم باز کنید.

 • برای امنیت بیشتر صفحه ای باز خواهد شد و از شما می خواهد که آدرس اتریوم را تایید کنید. پس روی وریفای کلیک کنید و این کار را از طریق دستگاه لجر نانو اس انجام دهید.

 • همچنین شما می توانید آدرس را از همان صفحه کپی کنید.

 • حالا آدرسی را که قبلا کپی کردید، در وبسایت (MEW) بازنشانی کنید و مقدار اتریومی که قصد دارید بفرستید را هم وارد کنید. Gas Limit و باقی اطلاعات را کامل کرده و هنگامی که از همه اطلاعات اطمینان پیدا کردید روی “Generate Transaction” کلیک کنید.

 • سپس به شما تراکنش خام و تراکنش امضا شده نمایش داده می شود. روی “Send Transaction” کلیک کنید تا تراکنش انجام شود.

 • سپس وب سایت یک پیام به شما نمایش می دهد که حاوی اطلاعات تراکنش است و تایید شما را میخواهد. برای تایید، روی “Yes, I am sure! Make Transaction.” کلیک کنید.

 • زمانی که تراکنش انجام شد پیامی به رنگ سبز با دکمه هایی برای چک کردن تراکنش در قسمت انتهایی وب سایت نمایش داده می شود.

بعد از مدتی که بستگی به شبکه و حجم دارد اتریوم به کیف پول لجر شما ارسال می شود. شما می توانید آن را از طریق لجر لایو و قسمت Portfolio مشاهده و چک نمایید.

مشاهده دارایی مورد نظر در لجر لایو به منزله و تاییدی بر ارسال ارز رمزنگاری مورد نظر به کیف پول لجر نانو اس خواهد بود.

ارسال اتریوم از لجر نانو اس

ارسال ارز دیجیتال از کیف پول لجر نانو اس به سادگی صورت می گیرد اگرچه پیش نیازهای زیر باید مهیا باشند:

 • اپلیکیشن اتریوم در دستگاه لجر نانو اس
 • اپلیکیشن اتریوم در لجر لایو
 • آدرس اتریوم گیرنده که قصد دارید به آن اتریوم بفرستید

اگر موارد بالا وجود دارد تمام کاری که باید انجام دهید متصل کردن لجیر نانو اس به کامپیوتر و باز کردن لجر لایو روی کامپیوتر و انجام گام های زیر است:

 • روی Ethereum account در نوار کناری و از قسمت حسابها (Accounts section) کلیک کنید.
 • سپس روی “Send” در بالا کلیک کرده و داشبورد ارسال برای شما باز خواهد شد.

 • اطلاعات تراکنش روی صفحه نمایش کیف پول لجر هم نمایش داده می شود. آن را چک کنید و بعد تایید نمایید.

حالا تراکنش انجام شده و ارز مورد نظر ارسال می شود. شما پیامی در تایید ارسال تراکنش در داشبورد لجر لایو خود مشاهده خواهید کرد. و تراکنش با توجه به حجم و شبکه انجام خواهد شد.

پاسخ به سوالات رایج در مورد لجر نانو اس

 

چطور می توانم لجر نانو اس را خاموش کنم؟

از آنجایی که لجر نانو اس باتری ندارد، با اتصال به یک منبع انرژی مانند کیف پول و یا کامپیوتر روشن می شود و هنگامی که اتصال آن را با کامپیوتر قطع کنیم خود به خود خاموش می شود.

 

نظر شما در مورد بروز رسانی سیستم عامل چیست؟

خوب، بیشتر بروز رسانی ها برای از بین بردن ایرادات هستند. ولی قبل از قبول بروز رسانی حتما ۲۴ عبارت بازیابی را تنظیم نمایید. اکثر اوقات بروز رسانی به سادگی انجام می شود. اما همیشه سعی کنید که عبارت های بازیابی را در دست داشته باشید تا در صورت بروز مشکلات احتمالی و نیاز به ریست کردن دستگاه به کمک شما بیاید و بتوانید ارزهای رمزنگاری خود را بازیابی کنید.

 

بهترین روش برای خرید لجر نانو اس چیست؟

همانطور که قبلا بیان شد بهترین روش خرید از سایت اصلی و یا آمازون می باشد. ولی هیچگاه اقدام به خرید از طریق ebay نکنید.

 

اگر لجر نانو اس من گم شد چکار کنم؟

نگران نباشید. ارزهای شما جایشان امن است. تنها کاری که باید بکنید این است که، یک دستگاه لجر نانو اس دیگر بخرید و با استفاده از ۲۴ عبارت بازیابی دستگاه قبلی ارزهای خود را بازیابی کنید. از آنجایی که لجر کیف پولهای مشهور دیگر از جمله مای سلیوم و الکتروم را نیز پشتیبانی می کند شما می توانید برای بازیابی ارزهای خود از طریق آنها نیز اقدام نمایید.

 

لجر دائم در حال اضافه کردن ارزهای جدید است. آیا برای داشتن آنها نیاز است که دستگاه جدیدی خریداری کنم؟

مطلقا خیر. شما می توانید از دستگاه کنونی خود استفاده کرده و ارزهای جدید را هم خواهید داشت.

 

اگر پین کد لجر نانو اس خودم را فراموش کرده باشم راه حل چیست؟

شما ۳ بار پیاپی فرصت خواهید داشت تا پین کد را اشتباه بزنید پس شانس خود را امتحان کنید و اگر موفق به لاگین نشدید دستگاه را از طریق عبارات بازیابی ریست کنید.

 

اگر شرکت لجر فعالیت خود را متوقف سازد چه باید کرد؟

خوب با وجود اینکه این امر خصوصا در آینده نزدیک خیلی بعید به نظر می رسد، ولی در صورت وقوع می توانید فکر کنید که دستگاه شما گم شده و برای بازیابی ارزها از طریق کیف پول های دیگر و با استفاده از عبارات بازیابی ارزهای خود را مجددا بازیابی نمایید.

 

در صورت گم کردن عبارات بازیابی چه کار کنم؟

متاسفانه در این صورت شما همه دارایی های دیجیتال خود را از دست خواهید داد چرا که تنها راه دستیابی به کلید های خصوصی همین عبارات بازیابی می باشند.

 

آیا محدودیتی در تعداد بیت کوین های قابل نگهداری در لجر نانو اس وجود دارد؟

خیر. از آنجایی که بیت کوین و آلتکوین ها روی دستگاه ذخیره نمی شوند و کلید های خصوصی فقط پلی است بین دستگاه و شبکه، و انجام تراکنش محدودیتی در این موضوع وجود ندارد.

 

اگر یکی از اپلیکیشن های لجر نانو اس را حذف کنم در حالی که در آن ارز وجود دارد چه اتفاقی می افتد؟

مطلقا اتفاقی نمی افتد. همانطور که در سوال قیلی گفتیم کلیدهای خصوصی ذخیره شده روی دستگاه تنها وسیله ارتباطی بین دستگاه و بلاکچین است شما همیشه می توانید ارزها را بوسیله ریست کردن دستگاه یا نصب دوباره آن اپلیکیشن بازیابی نمایید.

 

اگر دستگاه لجر نانو اس من سرقت شود و شخص سارق ۳ بار پین کد را اشتباه وارد کند آیا تمام ارزهای من ناپدید می شوند یا فقط دستگاه فیزیکی ریست می شود؟

این فقط دستگاه فیزیکی لجر نانو اس را ریست می کند. جای ارزها امن است.

 

کدام روش برای نگهداری ارزهای رمزنگاری امن تر است. کیف پول کاغذی یا لجر نانو اس؟

هر دوی این روشها ممکن است در شرایطی آسیب پذیر باشند. ولی بستگی دارد که شما بخواهید فقط ارزهای دیجیتال خود را ذخیره کنید یا تراکنش هم انجام دهید. اگر فقط مایل به ذخیره ارزهای رمزنگاری خود هستید کیف پول کاغذی (Paper Wallet) را انتخاب کنید ولی اگر می خواهید تراکنش هم داشته باشید یک کیف پول سخت افزاری مانند لجر نانو اس تهیه کنید.

 

مزایا

 • سازگاری با کیف پول های موجود از قبیل مای سلیوم، الکتروم و مای اتر والت
 • قیمت مناسب
 • پشتیبانی از ارزهای مختلف
 • امنیت بالا
 • صفحه نمایش برای تایید دو مرحله ای
 • سازگاری با اپلیکیشن های مختلف سیستم عامل کد باز
 • پشتیبانی خوب

معایب

 • ظرفیت ذخیره سازی پایین برای نصب تعداد بالایی اپلیکیشن
 • پشتیبانی نکردن از رمز عبور

 

 

 

 

 

 

 

نتیجه گیری

تعداد کاربران این کیف پول سخت افزاری بسیار بالاست. اکثریت آنها از خرید خود ابراز رضایت کرده اند و بسیار کم پیش آمده که با مشکلی مواجه شوند. شرکت لجر چهار سال است که در حال فعالیت است و مرتبأ سیستم عامل را بروز رسانی کرده و از ارزهای جدیدی پشتیبانی می کند. راه اندازی دستگاه حتی برای تازه کارها بسیار ساده است و این به محبوبیت این کیف پول افزوده است. علاوه بر این پشتیبانی از کیف پول های دیگر و افزودنی های مرورگرها لجر نانو اس را تبدیل به بهترین انتخاب شما برای نگهداری ارزهای رمزنگاری می کند. از آنجایی که رمز ارز های شما امن و ویژگیهای امنیتی عالی هستند کیف پول لجر نانو اس واقعا ارزش خرید دارد.

2 نظرات
 1. saeed می گوید

  سلام

  درباره این قسمت از مقاله(اگر لجر نانو اس من گم شد چکار کنم؟) بالا باید بگم من اون ۲۴ لغت رو دارم و این دوتا کیف پول که شما در مقاله گفتید رو (مای سلیوم و الکتروم ) نصب کردم ولی نتونست اطلاعات کیف پول لجر من رو بازگرداند فکر کنم تنها راه این هست که لجر دیگه بخرم یا از کسی قرض بگیرم. البته اون دوتا همیدیگر رو ساپورت میکنن ولی لجر رو ساپورت نمیکنن.

  1. بابک می گوید

   سلام خدمت شما. بله میتوانید یک لجر دیگر خریداری کنید و ارزهای خود را بازیابی کنید.
   وبسایت هم آپدیت شده است می توانید عضو شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.