BTC / USD
38,342.92
4.81%
(-1937.43)
ETH / USD
2,478.71
5.36%
(-140.48)
XRP / USD
0.72
6.31%
(-0.05)
LTC / USD
138.49
4.71%
(-6.84)
EOS / USD
3.94
5.02%
(-0.21)
BCH / USD
528.87
4.44%
(-24.57)
ADA / USD
1.28
5.26%
(-0.07)
XLM / USD
0.27
5.68%
(-0.02)
NEO / USD
42.00
5.74%
(-2.56)
XEM / USD
0.16
4.92%
(-0.01)
DASH / USD
155.05
5.28%
(-8.64)
USDT / USD
1.00
0%
(0)
BNB / USD
321.35
4.58%
(-15.42)
QTUM / USD
7.57
0.93%
(-0.07)
XVG / USD
0.02
5.75%
(-0)
ONT / USD
0.79
3.75%
(-0.03)
ZEC / USD
110.69
7.54%
(-9.03)
STEEM / USD
0.47

کیف پول ارزهای دیجیتال چیست و چگونه کار می کند

شرح کامل کیف پول بیت کوین و ارزهای رمزنگاری و نحوه کار آنها

آیا شما به دنبال یادگیری در مورد مبانی تکنولوژی ارز رمزنگاری و بلاکچین هستید؟ اگر چنین است، یکی از اولین چیزهایی که باید با آن آشنا شوید، نقش کیف پول ارزهای دیجیتال است.

این راهنمای، تمام آن چیزی را که شما باید در اولین قدم در مورد کیف پول ارزهای رمزنگاری بدانید، با مثال های روان و واقعی به شما خواهد آموخت. در صورت مطالعه این راهنما به طور کامل، شما تمام اطلاعاتی را که نیاز دارید فرا خواهید گرفت.

این راهنما، شامل نحوه کار کیف پول ارزهای دیجیتال و انواع کیف پول می شود و همچنین نگاهی به چهار مورد از محبوب ترین کیف پول های موجود می اندازیم.

بسیار خوب! در ابتدا به این می پردازیم که اصلا برای چه به کیف پول ارزهای دیجیتال نیاز داریم!

 

کیف پول ارزهای دیجیتال چیست؟

 

قبل از هر چیز، به این فکر کنید که در دنیای واقعی چطور پولهای خود را ذخیره می کنید. احتمالأ همه پولها را در دست خود نگه نمی دارید نه؟ بله، اکثرا یک کیف پول بعضا چرمی دارند که پول را داخل آن نگه می دارند و حتی شاید داخل یک قلک خوکی.

هر روشی را که برای نگهداری پول استفاده کنیم، عاقلانه این است که بالاخره جای امنی برای آن انتخاب کنیم. کیف پول ارزهای دیجیتال هم دقیقا همین اصول را دنبال می کند. یعنی نگهداری ارزهای رمزنگاری در جایی که امن است.

با این حال، شما وقتی یک کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید، قادر خواهید بود که بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری را ارسال یا دریافت کنید. (حدود ۱۵۰۰ ارز رمزنگاری وجود دارد).

پس حالا که متوجه شدیم کیف پول ارزهای رمزنگاری به چه منظور استفاده می شود، با نحوه کار این کیف پول ها ادامه می دهیم.

 

کیف پول ارزهای دیجیتال چطور کار میکند؟

 

کمی بالاتر گفتیم که شما برای نگهداری پول در دنیای واقعی از یک کیف پول چرمی استفاده می کنید. اما در دنیای دیجیتال ارزهای رمزنگاری و تکنولوژی بلاکچین نحوه کار کمی فرق می کند.

از آنجایی که ارزهای دیجیتال به فرم فیزیکی نیستند، در یک کیف پول فیزیکی هم ذخیره نمی شوند. در عوض بلاکچین که محلی غیر فیزیکی برای ذخیره شدن سوابق تراکنشها می باشد، تعیین می کند که کدام کلید خصوصی و عمومی روی پول ها کنترل دارند.

برای اینکه همه مطلب را به درستی و کامل بیاموزیم، سریعا به توضیح نقش آدرس یک کیف پول و همچنین کلیدهای خصوصی و عمومی می پردازیم، چرا که این ها به یکدیگر مرتبط هستند.

یک آدرس کیف پول، شبیه یک شماره حساب بانکی است. معمولا شما اگر شماره حساب بانکی خود را به افراد بدهید آسیبی نمی بینید، چرا که اگر کسی بخواهد برای شما پول واریز کند به شماره حساب بانکی شما نیاز دارد. این شخص می تواند کارفرمای شما باشد که حقوقتان را واریز می کند، و یا یکی از مشتریان شما و یا افراد فامیل و دوستانتان که به بهانه تولد شما می خواهند برای شما پول واریز کنند.

در دنیای ارزهای رمزنگاری، اگر کسی بخواهد ارزی را برای شما واریز کند، شما به سادگی آدرس کیف پول خود را به او می دهید. درست شبیه دنیای واقعی هیچ دو آدرسی کیف پولی مثل هم نیستند پس فرد دیگری نمی تواند پول شما را دریافت کند. همچنین هیچ محدودیتی از لحاظ ساختن تعداد زیادی آدرس کیف پول وجود ندارد. برای اینکه بدانید یک آدرس بیت کوین به چه صورت می باشد، آدرس بیت کوین زیر که به باور عده ای متعلق به ساتوشی ناکاموتو سازنده بیت کوین می باشد را مثال می زنیم.

۱A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa

همان طور که می بینید، آدرس به صورت ترکیبی از ارقام و حروف به صورت بزرگ و کوچک ساخته شده است. بدلیل اینکه اکثر بلاکچین ها شفاف هستند شما می توانید مقدار ارز رمزنگاری که داخل آن آدرس وجود دارد مشاهده کنید. حتی تراکنش های قبلی در آن آدرس را نیز می توان دید.

با این حال، یک آدرس کیف پول نمی تواند هویت صاحب آن آدرس را افشا کنید. و به همین دلیل است که از بلاکچین به عنوان اسم مستعار یاد می کنند.

رابطه کلیدهای خصوصی و عمومی با آدرس کیف پول چیست؟

 

حالا که متوجه شدیم آدرس کیف پول شبیه شماره حساب بانکی در دنیای واقعی می باشد، به توضیح این می پردازیم که شما چطور کنترل ارزهای رمزنگاری خود را در دست خواهید داشت. خیلی از افراد فکر می کنند که کلید عمومی همان آدرس کیف پول آنهاست اما این طور نیست.

اساسا، هر آدرس کیف پول، یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی مختص به خود را دارد. (به یاد بیارید که گفتیم هیچ دو آدرسی شبیه به یکدیگر نمی باشند). کلید خصوصی اجازه دسترسی به موجودی آدرس کیف پول را به شما خواهد داد.

اگر بخواهیم مثالی در دنیای واقعی بزنیم، زمانی که شما قصد دارید از حساب بانکی خود مبلغی را به حساب بانکی شخص دیگری واریز کنید، شما نیاز به رمز عبور خصوصی خود دارید، که نه بانک و نه شخص دیگری این رمز عبور را در اختیار ندارد. و اگر به این شکل نبود هر شخص دیگری هم غیر از شما می توانست از حساب شما پول بردارد.

کاربرد یک کلید خصوصی هم دقیقا به همین شکل می باشد و به طور مشخص به آدرس کیف پول شما متصل خواهد بود. ولی در مورد کلید عمومی چه اطلاعاتی داریم؟ خوب، باید بگوییم که از لحاظ ریاضی، کلید عمومی هم به آدرس کیف پول شما متصل است ولی به صورت هش شده است. در پایین بیشتر توضیح می دهیم.

از طریق یک تابع هش ترکیبی از حروف و اعداد “input” به صورت ترکیبی دیگر از حروف و اعداد “output” تبدیل می شوند. که این یک لایه امنیتی دیگر برای کیف پول شما است برای اینکه به سادگی قابل هک نباشد. به عنوان مثال:

کلید خصوصی:

۰۳bf350d2821375158a608b51e3e898e507fe47f2d2e8c774de4a9a7edecf74eda

کلید عمومی:

۹۹b1ebcfc11a13df5161aba8160460fe1601d541

شاید بگویید این دو ترکیب کاملا متفاوت می باشند. از لحاظ چشمی بله، آن ها متفاوت هستند ولی تکنولوژی نرم افزار می داند که این دو به یکدیگر مربوط هستند. و این اثبات این است که شما مالک اصلی ارزها هستید و هر زمان اراده کنید می توانید آنها را انتقال دهید.

البته ما اینجا کاملا از نظر فنی بررسی کردیم و در زمان استفاده از یک کیف پول ارز رمزنگاری، کیف پول خودش همه این عملیات را برای شما انجام خواهد داد. درست مانند زمانی که قصد فرستادن یک ایمیل را از طریق اینترنت داریم.

شما واقعا نیازی ندارید که تمام مراحلی که در پس زمینه انجام می شود بدانید. زمان استفاده از یک سرویس دهنده ایمیل مانند جی میل یا هات میل تمام کارهای مورد نیاز در پس زمینه انجام می شود. استفاده از یک کیف پول ارز دیجیتال نیز به همین شکل است.

 

اما شما گفتید که ارزها دقیقا در کیف پول ذخیره نمی شوند؟

 

اگر توضیحات بالا را با دقت خوانده باشید، تا اینجا می دانید که یک کیف پول ارز رمزنگاری چیست و چطور کلید خصوصی و کلید عمومی با آدرس عمومی کیف پول ارتباط دارند. ما همچنین گفتیم که ارزها به صورت کاملا فیزیکی در کیف پول ذخیره نمی شوند. حالا این موضوع را روشن می کنیم.

از آنجایی که بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری پول فیزیکی نیستند به طور دیجیتالی در بلاکچین ذخیره می شوند. بلاکچین مانند یک دفتر کل عضیم حسابداری می ماند که تمام تراکنش های انجام شده در آن ثبت می شوند همچنین مقدار دارایی کل یک آدرس کیف پول.

نرم افزاری که داخل کیف پول قرار دارد به طور مستقیم به بلاکچین متصل است و به شما امکان ایجاد تراکنش را می دهد. با این حال کیف پول، پروتوکولی است که کلید عمومی و خصوصی شما را می سازد. در دنیای واقعی بدون آن شما قادر نخواهید بود به دارایی خود دسترسی داشته باشید.

برای درک بهتر این ارتباط، فکر کنید به یک فروشگاه رفته اید و قصد پرداخت با یک کارت اعتباری را دارید. پین کدی که شما وارد می کنید مدرکی است دال بر این که شما صاحب پولهای داخل کارت هستید و بدین وسیله پول از حساب شما به حساب فروشگاه واریز می شود.

کیف پول ارزهای رمزنگاری هم دقیقا به همین شکل است. با وارد کردن کلید خصوصی اثبات می شود که شما صاحب ارزها هستید و سپس می توانید که آنها را به آدرس کیف پول شخص دیگری ارسال کنید. این تنها راه انتقال ارزها از شخص A به شخص B است.

خوب! حالا که نحوه عملکرد کیف پول ارزهای رمزنگار را دانستید به معرفی انواع کیف پول می پردازیم.

 

انواع کیف پول ارزهای رمزنگاری

 

انواع زیادی کیف پول ارزهای دیجیتال وجود دارند و انتخاب آنها به هدف استفاده شما بستگی دارد. اساسا کیف پول های مختلف امکانات مختلفی ارائه می دهند، از جمله امنیت بیشتر، کاربری آسان و سهولت استفاده. در زیر لیستی از محبوب ترین انواع کیف پول ارزهای رمزنگاری را مشاهده می کنید.

 

کیف پول دسکتاپ

کیف پولهای دسکتاپ، باید روی یک کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ دانلود و سپس نصب شوند. آنها فقط در همان کامپیوتر خاص می توانند راه اندازی شوند. این نوع کیف پول ها معمولا ترکیب مناسبی از امنیت و راحتی استفاده را فراهم می کنند. با این حال اگر یک هکر کنترل دستگاه شما را از راه دور بدست گیرد ممکن است قادر باشد به ارزهای شما دسترسی پیدا کند.

کیف پول موبایل

کیف پول موبایلی، تقریبا شبیه کیف پول دسکتاپ است یعنی شما کیف پول را در دستگاه خود دانلود می کنید. که معمولا یک اپلیکیشن می باشد. با استفاده از آن شما قادر به خرج کردن ارز خود در فروشگاه های فیزیکی هم خواهید بود که این کار بوسیله اسکن کردن یک کد QR صورت می گیرد.

کیف پول تحت وب یا آنلاین

کیف پول های تحت وب، معمولأ بیشترین راحتی را برای کاربر به ارمغان می آورند. هر چند که کمترین امنیت را دارا می باشند. برای این که سازنده کیف پول معمولا روی آن کنترل دارد. یک نمونه از این حالت نگه داشتن ارز در یک صرافی ارزهای رمزنگار است. آنها معمولا ارزها را در سرور مرکزی خود نگهداری می کنند و این یعنی در صورت هک شدن این سرور هکرها ارزهای شما را در اختیار خواهند گرفت. همیشه توصیه می شود که کمترین مقدار ممکن را در کیف پول تحت وب نگهداری کنید.

کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی، یکی از انواع کیف پولهای ارزهای دیجیتال است که کمتر راجع به آن صحبت شده است. تنها کاری که باید بکنید این است که کلید خصوصی و کلید عمومی خود را روی یک کاغذ پرینت بگیرید و پیش خود نگه دارید. تمام شد اکنون دارایی شما امن خواهد بود.

برای این که کلید های خصوصی و عمومی شما به هیچ سروری متصل نیستند و تنها راه دست یابی به دارایی شما، داشتن این تکه کاغذ است. هر زمان که نیاز به فرستادن ارز دارید کافی است که این کلید ها را در یک کیف پول تحت وب یا نرم افزاری وارد کنید یا اینکه کد QR که پرینت گرفته اید را اسکن کنید.

کیف پول سخت افزاری

اگر شرط برای انتخاب کیف پول امنیت باشد، این نوع کیف پول بهترین انتخاب برای کسانی است که دنبال امنیت بیشتر هستند. این کیف پولها دستگاه فیزیکی هستند که با هدف ذخیره کردن کلیدهای خصوصی و عمومی شما در داخل سخت افزار بوجود آمده اند. دستگاه فقط در صورتی که شما نیاز به انتقال ارز دارید به اینترنت متصل می شود و در اوقات دیگر اصلا به اینترنت متصل نیست. همچنین شما پین خود را در دستگاه فیزیکی وارد می کنید و دسترسی به این پین عملا برای هکر غیر ممکن است.

 

آیا کیف پول های ارزهای رمزنگاری امن هستند؟

 

اکنون که با انواع کیف پول های ارزهای رمزنگاری و میزان سادگی استفاده هر نوع آشنایی پیدا کردیم به بحث در مورد امنیت انواع کیف پول می پردازیم. به طور کلی بدون در نظر گرفتن اینکه چه نوع کیف پولی استفاده می کنید، اگر کسی به کلید خصوصی شما دسترسی داشته باشد به ارزهای شما هم دسترسی دارد. و اما مسآله مهم این است که چه محافظتی برای جلوگیری از وقوع این امر وجود دارد؟

هر کیف پول ارز دیجیتالی که به اینترنت متصل باشد (دسکتاپ – موبایل – وب)، آسیب پذیر خواهد بود. هکرهای سوء استفاده گر با اینکه از اخلاقیات به دور هستند اما آدم های خیلی باهوشی هستند. آنها همیشه در حال ساختن راه های جدید برای دسترسی به اطلاعات افراد دیگر هستند و به همین دلیل شما باید همه کارهای لازم برای جلوگیری از دست یابی آنها به کلید خصوصی خود را انجام بدهید.

این یک لیست از انواع روش های هکر ها برای دست یابی به دارایی شما در صورتی که به اینترنت متصل باشند است:

  • بدافزار
  • ویروس
  • کی لوگر
  • کنترل از راه دور دستگاه شما
  • فیشینگ

چند کار وجود دارد که شما باید برای مقابله با اهداف هکر ها انجام دهید. مطمئن شوید که همیشه دستگاه شما از آخرین ورژن استفاده می کند. زیرا استفاده از ورژن های قدیمی خطر افتادن در دام هکر ها را افزایش می دهد. بسیار مفید است اگر شما لایه های امنیتی خود را بیشتر کنید. برای مثال برخی کیف پول ها احراز هویت دو عاملی ارائه می کنند که باعث می شود برای دسترسی به ارزها کدی که به تلفن همراه شما فرستاده می شود تایپ شود.

استفاده از کیف پول های که از تایید چند امضایی پشتیبانی می کنند. تایید چند امضایی یعنی اینکه برای ارسال یک تراکنش، آن تراکنش باید توسط دو یا چند دستگاه تایید شود. این باعث می شود که حتی اگر یکی از دستگاه های شما گم یا دزدیده یا هک شد، هکر باز هم در ارسال پول شما به حساب خود ناتوان باشد، زیرا برای ارسال، به تایید توسط دستگاه های دیگر نیز نیاز هست.

در آخر، اقدام به گرفتن دائمی پشتیبان از کیف پول خود توصیه شده است. که این شامل نوشتن یک عبارت رمزی روی کاغذ است که اگر به کیف پول خود دسترسی نداشتید، این رمز بتواند دسترسی را به شما باز گرداند.

با در نظر گرفتن تمام توصیه های امنیتی بالا شما می توانید مطمئن شوید که کنترل ارزهای رمزنگار شما بدست هکر نخواهد افتاد.

 

آیا می توان تمام ارزهای دیجیتال را در یک کیف پول ذخیره کرد؟

 

این یک سوال طلایی است و جواب آن گاهی می باشد، چرا که کاملا بستگی به این دارد که چه ارزهایی را می خواهید ذخیره کنید. اگر شما فقط قصد نگهداری بیت کوین را دارید، کافیست کیف پولی را داشته باشید که از بیت کوین پشتیبانی می کند ولی اگر قصد نگهداری بیت کوین و لایت کوین را داشتید چه؟

اگر چه هر کدام از این ارز ها بلاکچین مخصوص به خود را دارند، اما با داشتن یک کیف پول چند ارزی می توان هر دوی آن ها را نگهداری کرد. این کیف پولها امکان ذخیره سازی چند ارز دیجیتال را برای شما فراهم می کنند که بسیار آسان تر از این است که برای هر ارز، از یک کیف پول جداگانه استفاده کنید.

هر چند، این کاملا به این بستگی دارد که آن کیف پول چه ارزهایی را پشتیبانی می کند. مثلا بسیاری از توکن ها هستند که بر پایه بلاکچین اتریوم ساخته شده اند به توکن های نوع ERC-20 معروف هستند. برای نگهداری این نوع توکن ها باید کیف پول چند ارزی یافت که از توکن نوع ERC-20 پشتیبانی می کند. در بعضی از کیف پول ها امکان نگهداری این توکن ها فراهم است.

اما بعضی ارز ها هم وجود دارند که با کیف پولی که شما انتخاب می کنید سازگار نیستند و یا در آن کیف پول پشتیبانی نمی شوند پس قبل از انتخاب کیف پول خود از پشتیبانی ارزهای مورد نیاز شما در آن کیف پول اطمینان حاصل کنید.

 

آیا کیف پولهای ارزهای رمزنگاری ناشناس هستند؟

 

در بالاتر گفتیم که بلاکچین مانند اسم مستعار می ماند و نه ناشناس. اگر چه اسم شما در آدرس کیف پولتان وجود ندارد ولی مردم اطلاعات بسیار دیگری را می توانند مشاهده کنند. این شامل تمام تراکنش های ارسالی و دریافتی یک کیف پول خاص هم میشود. همچنین مقدار تراکنش ها و آدرسهای دیگری که با این آدرس در ارتباط هستند.

یادآوری می کنیم که دولت ها، در حال قانون گذاری صرافی ها هستند یعنی در صورتی که شما می خواهید با پول واقعی ارز رمزنگاری بخرید باید احراز هویت شوید و به محض اینکه شما ارزی را از صرافی خارج می کنید مشخص می شود که شخص شما صاحب آن آدرس ارز دیجیتال می باشد.

 

بهترین کیف پول ها کدام هستند؟

 

خوشحال هستیم که تا اینجا شما می دانید که کیف پول ارز رمزنگاری چیست و فن آوری آن چگونه کار می کند و انواع آنها را نیز می شناسید. همچنین در مورد امنیت آنها و اینکه چطور از کیف پول خود در مقابل هکر ها محافظت کنیم نیز بحث کردیم. حال در بخش پایانی به معرفی چند تا از بهترین کیف پول های موجود می پردازیم. البته کیف پولهای بسیار متعددی وجود دارند ولی ما در این نوشته فقط به معرفی مختصر چهار کیف پول محبوب بسنده می کنیم.

اکسودوس (Exodus)

اکسودوس یک کیف پول چند ارزی تحت دسکتاپ است که به شما امکان نگهداری بیت کوین لایت کوین و دش و همچنین تعداد زیادی از توکن های ERC-20 را می دهد. به غیر از این که استفاده از این کیف پول رایگان است یکی از بهترین امکاناتی که دارد کاربری آسان آن است. وقتی شما وارد کیف پول اکسودوس می شوید تمام ارزهای دیجیتال موجود خود را بصورت یک چارت رنگی با مقدار هر کدام خواهید دید. همچنین قیمت بازار هر ارز را مشاهده خواهید کرد. راهنمای کامل اکسودوس را مطالعه کنید.

 

سازنده این کیف پول به کلید های خصوصی شما دسترسی ندارد و همچنین کلیدهای خصوصی شما با سرور این کیف پول در ارتباط نخواهد بود. آنها برای راحتی بیشتر کاربر یک صرافی داخلی بر پایه ShapeShift API در داخل کیف پول قرار داده اند که کاربر بتواند هر موقع که نیاز داشت ارزی را به ارز دیگر تبدیل کند.

کیف پول برد (Bread Wallet)

اگر به دنبال این هستید که بیت کوین های خود را در تلفن همراه خود نگهداری کنید، به غیر از کیف پول برد (Bread Wallet) دنبال کیف پول دیگری نروید. سازندگان این کیف پول ادعا می کنند، که از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و مستقیما به بلاکچین بیت کوین متصل است. رابط کاربری آن بسیار تمیز و مناسب برای تازه کاران می باشد. این کیف پول، همچنین دارای قابلیت اسکن کد QR می باشد، که به شما این امکان را می دهد که به راحتی در فروشگاه هایی که بیت کوین قبول می کنند از آن استفاده کرده و پرداخت خود را انجام دهید.

بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و چند ارز دیگر، ارزهای رمزنگاری است که این کیف پول پشتیبانی می کند، و احتمالا در آینده از ارزهای بیشتری پشتیبانی خواهد کرد. ولی فراموش نکنید که استفاده از این کیف پول کاملا رایگان است.

لجر نانو اس (Ledger Nano S)

هنگامی که صحبت از امنیت بالا می شود هیچ کیف پولی نمی تواند بهتر از کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس باشد. توصیه می کنیم حتما راهنمای کامل راهنمای استفاده از لجر نانو اس را در مطالعه کنید. لجر نانو اس یک دستگاه فیزیکی است که به شما امکان نگهداری انواع مختلف ارزهای دیجیتال را به صورت آفلاین می دهد. و تعداد ارزهای قابل پشتیبانی در این کیف پول روز به روز بیشتر می شود.

برای ارسال یا دریافت ارز مورد نظر، کافیست که آن را به کامپیوتر یا لپ تاپ خود متصل کنید و سپس پین کد شخصی خود را وارد دستگاه کنید. در صورت گم شدن یا به سرقت رفتن دستگاه نیز می توانید با خرید یک لجر نانو اس جدید و وارد کردن عبارات بازیابی، مجددا به ارزهای رمزنگاری خود دسترسی پیدا کنید. شما با پرداخت حدود ۹۰ یورو، می توانید یک لجر نانو اس تهیه کنید که اگر ارزهای زیادی داشته باشید سرمایه گذاری ارزشمندی به حساب می آید.

جکس (Jaxx)

جکس هم یکی دیگر از کیف پولهای چند ارزی محبوب می باشد که قابلیت استفاده روی دسکتاپ و موبایل را دارد. برای راحتی بیشتر، شما حتی می توانید از طریق مرورگر گوگل کروم یا فایرفاکس نیز به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید. توسعه دهنگان جکس، کلید های خصوصی شما را در سرورهای خود ذخیره نمی کنند و فقط در سیستم شما ذخیره می شود. علاوه بر این یک صرافی داخلی از طریق API ShapeShift در جکس وجود دارد که شما همانند اکسودوس می توانید به راحتی ارزها را به یکدیگر تبدیل کنید.

 

نتیجه گیری

 

امیدواریم از این راهنمای کیف پول ارزهای رمزنگاری استفاده کرده باشید. در صورتی که این نوشته را کامل خوانده باشید حالا با واژه کیف پول ارزهای دیجیتال و نحوه عملکرد آنها و هدف از استفاده آنها کاملا آشنا شده اید.

شما همچنین با انواع کیف پول آشنا شدید و می دانید که هر نوع کیف پول برای قصد خاصی استفاده می شود. بهتر است بیشتر ارزهای خودمان را در یک کیف پول سخت افزاری نگهداری کنیم و مقدار کمی هم در یک کیف پول موبایلی که در زمان سفر بتوانیم استفاده کنیم.

شما قبلا از چه کیف پول هایی استفاده می کردید و یا قصد دارید از چه کیف پول هایی استفاده کنید؟ در هر صورت مهمترین نکته، نگهداری امن ارزهای رمزنگاری بوسیله روش هایی که در بالا ذکر شد می باشد.

راستی کیف پول مورد علاقه شما چیست؟ آیا شما به کیف پول های دیگری که در لیست این نوشته نیست علاقه مند هستید؟
منبع bitdegree

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.